Czy chorobliwą zazdrość można leczyć?

Witam, mój partner jest chorobliwie zazdrosny, uważam, że to jest duży problem, bo ciężko mi się z tym zyje, czy da sie to leczyc ?

Witam,
zazdrość jest równoznaczna z niepewnością i może mieć wiele przyczyn.Najważniejsze jednak dla związku jest podjęcie wspólnych starań nad jej neutralizowaniem do takiego poziomu,który z jednej strony dopuszcza sygnały wzajemnego zainteresowania ,z drugiej nie powoduje agresywnego zawłaszczania partnera i podważania jego wartości ,jak to często bywa w związkach przemocowych.W każdym przypadku warto zasięgnąć pomocy specjalistów,gdyż poza przyczynami po stronie partnera,mogą istnieć też niezauważone ale podtrzymujące w/w problem zachowania drugiego z nich /w tym przypadku Pani/.Tak więc,jest to droga wzajemnego poznania i uczenie się pozytywnej komunikacji,dzieki której związek satysfakcjonuje zamiast niszczyć.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Dość krótko opisuje Pani swoją sytuację, ale po tym jednym zdaniu wnioskuję, że jest ona bardzo trudna. Proszę zwrócić uwagę w jaki jej aspekt chce Pani zaangażować swoją energię. Jeśli zachowanie Pani partnera jest dla Pani bardzo trudne i krzywdzące to on powinien szukać sposobów na rozwiązanie tego problemu. Używa Pani określenia "chorobliwa zazdrość". Domyślam się, że oznacza ono intensywność okazywanej zazdrości. Jednak pod słowem "chorobliwa" kryje się pułapka. Może ono usprawiedliwiać zachowania Pani partnera a tym samym Pani poczuje się odpowiedzialna, że powinna szukać dla niego pomocy (leczenia?). Proszę pamiętać, że dopóki specjalista nie postawi diagnozy potrzebuje Pani uważać na używanie terminu choroba. Proszę pomyśleć o sobie. Jeśli ze strony Pani partnera nie będzie, żadnych kroków w kierunku zmiany sytuacji to Panią czeka wyznaczenie granicy do kiedy chce Pani znosić taką sytuację. Pozdrawiam Panią.