Chorobliwa zazdrość o partnera u 24-latki

Witam. Mam problem z chorobliwą zazdrością. Mam 24 lata i jestem z partnerem od ponad roku. Było kilka sytuacji po których miałam niesmak. Teraz wystarczy że porozmawia z ładną dziewczyną, a ja już mam różne wyobrażenia, że myśli o niej lepiej jak o mnie, albo że podczas sexu ze mną wyobraża sobie ją. To chore, ale nie potrafię nad tym zapanować. Dodam że miał wiele koleżanek ale stracił z nimi kontakt przez moją zazdrość. Wiem że jestem nie w porządku, ale to mnie przerasta. Proszę o pomoc..

Witam. Dobrze, że dostrzega Pani ten problem. To odpowiedzialne, ze lokuje Pani problem w sobie. Proszę zgłosić się po pomoc. Odpowiednią formą pomocy przy takich trudnościach może być psychoterapia. Pozdrawiam

Dostrzeżenie problemu jest pierwszym krokiem do zmiany, który już Pani zrobiła. Często powodem chorobliwej zazdrości jest niepewność co do tego, czy zasługujemy na czyjeś uczucie, strach przed odtrąceniem czy niska samoocena. Dalsze kroki jakie można podjąć, oprócz szczerej rozmowy z partnerem i przedyskutowaniem problemu, to terapia dla par (polecam!) gdzie udział biorą obie strony lub terapia indywidualna.