Jak opanować chorobliwą zazdrość u partnera?

Witam.Jak sobie radzić z zazdrością partnera?Mój partner mi wmawia nachalnie że spałam z moim byłym.Chociaż tak nie było.Myśli że go zdradzam/zdradzę.Namawiałam go wielokrotnie żeby poszedł do psychologa jak poruszam ten temat to reaguje agresją.Próbowałam z nim rozmawiać.Ale rozmowa nie przynosi efektu.Mam z nim jeszcze raz spróbować rozmawiać czy sobie go odpuścić?

Nadmierna, nieadekwatna zazdrość wymaga leczenia. Często jest wynikiem innych trudności (zaniżonej samooceny, poczucia wartości, wcześniejszych traum czy doświadczeń, deficytów w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania w relacji wyniesionych z domu itp). Najczęściej "nie przechodzi" sama, ale potrzeba zaangażowanej pracy ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta). Partnerzy osób nadmiernie zazdrosnych mogą jasno komunikować swoje potrzeby, oczekiwania i granice w związku, a także konsekwencje w razie ich niedotrzymywania. Często dopiero właśnie konsekwencje swojej zazdrości skłaniają osoby na nią cierpiące do działania i zmiany (leczenia).

Witam serdecznie,
Jeżeli chciałabyś zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby,polecam udział w warsztatach grupowych,albo kilku sesjach z psychologiem dotyczących odbioru społecznego własnej osoby.Można dzięki temu lepiej zrozumieć powody tkwiące w nas samych ,które sprawiają niechciane reakcje osób z zewnątrz.To czywiście nie dotyczy tylko jednej znajomości,bo być może jesteś świadoma,że z kimś innym ułozysz sobie bez trudu dobre relacje.
Pozdrawiam ciepło.

Dzień dobry. Jeżeli partner jest zazdrosny i nie wierzy w pani zapewnienia to prezentuje spore problemy z zaufaniem w stosunku do drugiej osoby. Ciężko tworzyć relację z taką osobą. Zachęcam do ponownej rozmowy z partnerem i postawienia jasnych granic, tzn. wyjaśnienia, że nie życzy sobie pani tego typu oskarżeń i nie będzie ich pani tolerować, a partner sam musi zdecydować co ze swoim problemem zrobić. Jeżeli sytuacje zazdrości nadal będą się powtarzać wtedy musi sobie pani odpowiedzieć na pytanie czy chce pani z taką osobą budować relację. Pozdrawiam.