Zazdrość o to, że córka partnera jest na pierwszym miejscu

Jestem zazdrosna o to ze nie jestem najwazniejsza dla mojego partnera ze jego corka jest na 1 miejscu . . . Nie mam dzieci wiec w tym chyba problem nie radze sobie z tym

Dzien Dobry,

budowanie nowego związku to trudny moment w życiu, zwlaszcza gdy jedno z partnerów ma za sobą doswiadczenia, niedostępne dla drugiego. Sugeruje szczerą rozmowę z partnerem, że jest Pani cieżko w tej roli a na dalszym etapie kontakt z psychoterapeutą, w trakcie którego bedzie Pani mogła ułożyć sobie te relacje.

Pozdrawiam

Relacja pomiędzy Panią a Pani partnerem to zupełnie inna relacja, niż pomiędzy Pani partnerem i jego córką. Niezależnie od tego czy Pani partner ma dziecko czy nie, Wasz związek powinien być miejscem gdzie respektowane są również Pani pragnienia i oczekiwania. Jest zatem zrozumiałe, że chce Pani czuć się jedyną i wyjątkową partnerką dla swojego mężczyzny. Być może jednak Pani trudność w tej sytuacji wynika bardziej z tego, że Pani partner nie spełnia w wystarczającym stopniu Pani potrzeb. Wówczas pojawia się w Pani uczucie zazdrości o córkę Pani partnera. Nie precyzuje w jakich sytuacjach odczuwa Pani zazdrość, czy chodzi o spędzany z córką czas, uczucia czy też inne kwestie. Proszę spróbować porozmawiać z partnerem na temat swoich potrzeb, oczekiwań, tego co jest dla Pani ważne w związku, powiedzieć w jaki sposób mógłby o Panią bardziej zadbać. Jeśli taka rozmowa nie będzie pomocna, warto rozważyć rozmowę przy pomocy psychoterapeuty par. Pomocna dla Pani mogłaby się również okazać Pani konsultacja z psychologiem i zastanowienie się nad swoimi potrzebami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak