Złość i zazdrość o partnera

Dzień dobry . Nie umiem sobie poradzic z zazdroscią wobec mojego chłopaka jestem bardzo o niego zazdrosna a najbardziej gdy on wychodzi i wracam poznymi wieczorami do domu a ja nocami nie moge spac wybucham złoscia i go wyzywam jak mam sobie z tym poradzic?

Witam serdecznie,
Napisałaś, że Twoja złość i zazdrość pojawia się najczęściej, kiedy Twój chłopak wychodzi z domu i późno wraca. Może więc warto, żebyś w czasie, gdy go nie ma zrobiła coś dla siebie? Może masz jakąś pasję lub zainteresowanie, które mogłabyś rozwijać? Dzięki temu nie będziesz cały czas skupiać myśli na nim i na tym co robi.
Poza tym warto, żebyś popracowała nad poczuciem własnej wartości, gdyż niska samoocena jest często przyczyną nadmiernej zazdrości.
Pozdrawiam

Witam
Z tego co Pani opisuje , wynika , że trudno Pani opanować swoja uczuciowość a może i wyobraźnię , która być może podsuwa niemiłe myśli na temat tego, że chłopak robi coś niedobrego, interesuje się kimś innym , kiedy nie jest z Panią. Warto zdobyć się na szczerą rozmowę z partnerem i powiedzieć mu jak bardzo ważny jest dla Pani, że często Pani o nim myśli , ale potrzebuje Pani , żeby więcej z Panią rozmawiał, opowiadał czasem jak lubi spędzać czas, co lubi robić kiedy razem nie jesteście , bo być może będzie Pani trochę spokojniejsza kiedy będzie Pani wiedzieć , że na pewno nic niepokojącego się nie dzieje. Warto też by Pani miała swoich przyjaciół , żeby mogła czasem odreagować. Każdy z partnerów potrzebuje oddechu, przestrzeni w związku, żeby chciało się wracać po pracy do tej kochanej osoby. Nadmierna zazdrość niszczy związek, bo ma się poczucie , że jest się zamknięty w świecie tylko jednej osoby a każdemu potrzebne są również różne relacje np. z rodzicami, rodzeństwem , kobiecie- spotkania z przyjaciółką , facetowi - z kumplem czy jakimiś znajomymi.Warto porozmawiać z partnerem czego mu brakuje , jak lubi spędzać czas i samej opowiedzieć mu czego Pani potrzebuje , czego Pani brakuje. Jeśli to nie pomoże warto skorzystać z pomocy specjalisty psychologa , który pomoże odkryć źródła zazdrości i pomoże się z nią uporać.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska- psychoterapeuta

Tego typu problemy warto rozwiązywać w psychoterapii dla par. Ewentualnie może się Pani zastanowić nad sobą w psychoterapii indywidualnej np. nad tym co sprawia, że jest Pani z takim partnerem? Zazdrość bywa czasem wynikiem poczucia jakiegoś wewnętrznego braku często wynikającego z trudnych wcześniejszych przeżyć. Właśnie takimi problemami można się zająć w psychoterapii indywidualnej.

Pani sytuacja i stan psychiczny wymaga dogłębnej analizy. Stan tak silnych emocji związanych z zazdrością często bywa przejawem głębszych zaburzeń psychicznych. Przepraszam, ale drogą internetową wiele nie pomogę. Zalecam konsultację psychologiczną.