Ataki agresji u 8-latka

Moj 8letni syn jest agresywny w szkole i w domu..nie potrafi nad tym zapanować...dodam ze sama go wychowuje..ojciec dziecka miał podobne wybuchy agresji..psycholog nie stwierdził adhd.proszę o poradę bo nie wiem skąd to sie wzięło i jak sobie ztym radzić.Magda

Problemy wychowawcze mają różnorodną przyczynę, którą należy jednoznacznie określić i dobrać metody wychowawcze lub terapeutyczne.Proszę zapytać psychologa który wykluczył ADHD o wskazówki lub zalecenia....

Szanowna Pani,

stan emocjonalny dziecka może być wynikiem wielu zmiennych. W sytuacji pojawiających się trudności dziecka, niezależnie od diagnozy, proponuję konsultacje. W celu zmniejszenia częstotliwości czy całkowitym wyeliminowaniu podobnych zachowań w przyszłości koniecznie jest zaplanowanie i wdrożenie programu zmian.

Zapraszam do kontaktu,
Maria Czermińska
mozebyclepiej.pl

Witam. Zalecałabym wizytę u psychologa dziecięcego, który konkretnie odniesie się do zachowań syna. Agresja może być spowodowana nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów, genami, a także wynikać z sytuacji, w których syn nie wie jak się odnaleźć, czuje się zagrożony. Warto zacząć od zbadania hormonów. Może i wizyty u neurologa. Prawdopodobne jest także, że agresja wynika z niezadowolenia, z niezgody na sytuacje panujące w jego otoczeniu. Trzeba wnikliwie przeanalizować wszystkie czynniki mogące wpływać na takie zachowanie.