Napady agresji u 8-letniego dziecka

Co robic, gdy dziecko osmioletnie miewa napady agresji, wrecz szalu w niektorych sytuacjach?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Dzień Dobry Pani,

Proponowałabym zachować spokój w czasie, kiedy zachowanie Dziecka jest agresywne.

Kiedy taka faza minie, proponowałabym spokojną i nie oceniającą rozmowę, żeby Dziecko podzieliło się, dlaczego i co jest przyczyną eskalacji emocji.

Dodatkowo zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem dziecięcym, być może są jakieś błędy wychowawcze albo jest jakaś tego przyczyna, której nie jest Pani świadoma.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej