Napady agresji u 10-letniego dziecka

moje dziecko ma upośledzenie w stopniu lakkim.bardzo martwią mnie napady agresji,które ma.potrafi mnie uderzyć,niszczyć celowo swoje rzeczy itp.ma 10 lat.w taki stan potrafi wprowadzić moje dziecko,pytanie "czy już odrabiamy lekcje?"na szczęście nie powtarza się to co dzień ale przeraża mnie.myślę o wizycie u psychiatry.czy powinnam tak zrobić?anna

Wydaje mi się, że psychiatra i psycholog wspólnie dadzą pełny ogląd sprawy.
Od strony medycznej, być może wskazane będzie wykonanie dalszej diagnostyki (neurologicznej? endokrynologicznej?), może włączenie jakichś leków.
Od strony psychologicznej, przyda się wsparcie i dla Pani (porady, jak reagować, jak zapobiegać, jak rozumieć te napady) i dla syna, który może w trakcie terapii uczyć się panować nad emocjami.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/