Jak radzić sobie z agresją u 5-letniego dziecka?

Dzien dobry mam chlopca w wieku 5;5roku od dwoch miesiecy mam z nim problem nasilila sie w nim agresja chodze do psychologa dzieciecego bylam juz u neurologa dzieciecego a teraz zostalam skierowana do Psychiatry dzieciecego poniewaz podejrzewaj u niego ADhd 4 razy juz musialam zabierac dziecko wczesniej z przedszkola bo bil dzieci rzucal krzeslami udezal glowa o scine i prosby opiekunek przedszkola i derektorki nie pomagaly co mam robic gdzie szukac pomocy zeby mu pomoc

Jeśli pracuje Pani regularnie z psychologiem a Malucha skonsultuje także psychiatra, warto z nimi omówić kwestie dalszego postępowania. Być może lekarz zdecyduje o włączeniu farmakoterapii. Psycholog będzie kontynuował działania terapeutyczne i edukacyjne i wspierał Państwa w roli rodziców pomagając tym samym synkowi kontrolować zachowanie i lepiej rozumieć przeżywane emocje. Warto o tym rozmawiać ze specjalistą- mówić o swoich wątpliwościach, czy nawet poczuciu bezradności czy braku zmiany. Wspólnie będziecie mogli pracować nad bardziej efektywnymi metodami wychowawczymi.