Niegrzeczne zachowanie u 2-latka

Jaki lek dla niegrzecznego dziecka? dodać chce że dziecko ma 2lata nie można z nim sobie poradzić i to wcale nie jest przesada .Dziecko jest do innych dzieci agresywne nie słucha żadnego polecenia które jest skierowane do niego niczego ani nikogo się nie boi wszystkich lekceważy a z przedszkola chcą go wypisać jeśli się nie zmieni do końca pażdziernika

Pamiętając o tym, ze zachowanie dzieci jest bezpośrednim wynikiem oddziaływań wychowawczych, odpowiem na Pani pytanie, ze to nie w dziecku problem.
Bo to nie jest tak, ze jedne dzieci rodzą się grzeczne, a inne nie. Jeżeli nad trzylatkiem trudno zapanować, prawdopodobnie zostały popełnione takie błędy wychowawcze jak niekonsekwencja czy brak granic. Ale w zupełności nie jest to temat na krótką notatkę w internecie - namawiam do jak najszybszych konsultacji z psychologiem. Do nadrobienia jest sporo zaległości - nie będzie to łatwe, ale to jedyne "lekarstwo", jak to Pani określiła.

Zachęcam do skontaktowania się z Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną. Nie tylko będzie tam możliwa (nieodpłatna dodatkowo) diagnostyka malucha, ale w razie potrzeby także wsparcie psychologiczne, psychoedukacja w aspektach wychowawczych oraz psychoterapia rodzin. Specjaliści pomogą Państwo zrozumieć trudności czy zaburzenia zachowania dziecka, a także radzić sobie z nimi i wspierać jego rozwój.