Czy to zachowanie to wyraz buntu dziecka?

Witam, córka ma 2,5 roku, od miesiąca chodzi do przedszkola, bardzo szybko się odnalazła w przedszkolu. Niestety do tej pory była bardzo grzeczna, lecz od kiedy chodzi do przedszkola zrobiła się bardzo niegrzeczna w domu, próbuje wszystko wymusić płaczem, złości się z byle powodu. W przedszkolu jest bardzo grzeczna i chętnie chodzi do przedszkola. Próbuje jej tłumaczyć, że tak nie można się zachować, ale niestety to nie pomaga. Czy to przez przedszkole czy to już bunt trzylatki?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Pójście do przedszkola jest wielkim wydarzeniem w życiu dziecka. Jest to nowa sytuacja i spora dawka zmian. Może to powodować stres, który objawia się zbuntowanym zachowaniem. Ważne by zachować spokój oraz nie dać się ponieść emocjonującym momentom. Czasem trzeba też przeczekać...Konsekwentne postępowanie oraz ustalenie jawnych zasad i granic pomogą dziecku i Wam. Gdyby przejawy trudnych zachowań się nasilały warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą lub warsztatów dla rodziców.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu