Dlaczego 3-letnie dziecko nie bawi się z rówieśnikami?

witam, czy to jest powód do zmartwien,czy 3,5 latek niee bawi sie z dziecmi w przedszkolu? chodzi od wrzesnia, malo mowi, rozpoczal terapie z logopeda, jest wesolym madrym dzieckiem, nie ma zadnych zaburzen w rozwoju, przebadany u neurologopedy, badanie sluchu, psycholog. wszystko jest ok. nie ma rodzenstwa i nie mial tez stycznosci z dziecmi dotad. w przedszkolu jest grzeczny, chodzi chetnie, ale bawi sie sam.

Witam Panią. Z Pani notatki wynika, że dziecko inteligentne i chętne do współpracy - logopeda, psycholog, przedszkole, a jednocześnie dotychczas nie miał do czynienia z tego rodzaju sytuacjami. Pójście do przedszkola dla dziecka jest wielkim stresem i to nie prawda, że ono chce do dzieci koniecznie. W tej chwili do zintegrowania ma szereg nowych sytuacji i dzielnie sobie radzi. Skoro mowa o logopedzie, to prawdopodobnie ma problemy z wysławianiem się, być może nie duże, ale to też stopuje go w kontaktach z dziećmi. Dziecko jest wspaniałe i doskonale sobie radzi w tym przedszkolu, ma prawo na razie nie bawić się z dziećmi. Proszę się cieszyć inteligencją synka. Pozdrawiam Panią serdecznie.