Dlaczego dziecko nie bawi się w przedszkolu?

Witam, córka ma 4,5 roku, od 3miesięcy chodzi do przedszkola. Nie chce bawić się z dziećmi. Jak jest tzw czas wolny to siedzi na krzesełku i patrz jak inne dzieci się bawią. Sama żadnej zabawki nie weźmie. Jak w domu chcę zapytać o to co robiła i czy się bawiła jest płacz. Mówi, że nie chce rozmawiać o przedszkolu. Proszę o jakaś radę bo bardzo się martwię...

Każde dziecko jest inne, jedne lepiej radzą sobie w grupie rówieśników, inne gorzej, a jeszcze inne dzieci nie radzą sobie w cale. najlepiej byłoby aby opiekun przedszkolny wykazał się zainteresowaniem problemu i wspólnie s przedszkolnym psychologiem podjęli próbę zdiagnozowania problemu dziecka.