Jak pomóc dziecku w przedszkolu?

Córka ma 6 lat uczęszcza do nowego przedszkola bo w poprzednim pani ja biła straszyła. W nowym przedszkolu niechce jeść bawi się z jedną dziewczyna jest wycofana w domu jest radosna itp, a jak wchodzi do przedszkola zamyka się w sobie jak jej pomóc przejść przez ten stres,lęk?

Dzieci, które doświadczyły silnego stresu wynikającego m.in. z agresji fizycznej mogą chcieć unikać miejsc, które kojarzą im się z trudnymi wspomnieniami, stąd reakcje córki są zrozumiałe. Sugerowałbym konsultację z psychologiem dziecięcym, który mógłby pomóc Wam przejść przez ten trudny czas i zaproponować rozwiązania, dzięki którym proces ponownej adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego nastąpiłby szybciej.

Witam, córka ma obawy związane z pobytem w przedszkolu w związku z doświadczeniami z poprzedniej placówki. Potrzeba trochę czasu aby córka poczuła się bezpiecznie w nowym miejscu. Ważne że zareagowała Pani na zaistniałą sytuację i pomogła córce. Proszę skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego. Ważna jest obserwacja córki aby ocenić w jakim stopniu ta sytuacja na nią wpłynęła oraz dobranie odpowiedniej pomocy w oparciu o indywidualne potrzeby.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka