Jak pomóc dziecku ze stresem?

Witam Mmlam problem z 3 latka,bardzo stresuje się przedszkolem. Rano nie może nic zjeść wymiotuję z nerwów. Zaczęła obgryzać paznokcie. Kiedy idzie do przedszkola musi mieć wysztko zaplanowane. Musi wiedzieć jakie posilki będą danego dnia jaka pani będzie o której godzinie siee po nią przyjdzie. Kiedy jest jakaś zmiana np choroba Pani w przedszkolu to jest płacz i histeria. Rano wstaje i płaczę ze nie chce iść. Ww przedszkolu czeka siedzi niee bawi się tylko odlicza czas do wyjścia. W domu o przedszkolu nie chce rozmawiać. Ale bawi siee sama w przedszkole naśladuje Panie.przedszkola i dzieci. Jak jej pomóc, bo już nie mam pomysłu. Ona zachowuje się jjak w transie zadaje ww kółko te same pytania, o której będziesz a co będzie naa obiad aa jaka będzie Pani. Proszę o pomoc

Dzieci proces adaptacji w przedszkolu przechodzą bardzo różnie - dla wielu jest to niezwykle trudne doświadczenie a proces długi i nieprzyjemny. Sugerowałbym rozważenie konsultacji z psychologiem dziecięcym, aby przyjrzeć się dokładnie zachowaniom dziecka i zastanowić się, jakie strategie mogłyby być pomocne w poradzeniu sobie z opisywaną przez Panią trudnością.