Co zrobić, aby pójście do przedszkola nie wiązało się dla dziecka że stresem?

Mój syn 24 m od września idzie do małego przedszkola. Nie wiem jak mu pomóc, aby rozstanie z mama było jak najmniej stresujacym przeżyciem. Zwłaszcza że synek był tylko że mną do tej pory. Sprawa jest o tyle trudna, ze synek tk typ wrażliwca, boi się nowych miejsc i osób, reaguje na nie histeria. Wczoraj krótką wizyta w przedszkolu skończyła się na wejściu, gdyż synek wpadł właśnie w straszna histerię. Nie za bardzo chce się bawić z innymi dziećmi na placach. Co robić????

Witam
Proszę się zgłosić na konsultację do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Psycholog zdiagnozuje opisane zachowania dziecka i udzieli porady oraz wskazówek do dalszego postępowania z synkiem. Jeśli uzna za konieczne zaproponuje terapię psychologiczną w celu oswojenia dziecka z nową sytuacją.
Pozdrawiam
Anna Szyda