Co robić z takim zachowaniem przedszkolaka?

dzień dobry, Rozważam nad zmianą przedszkola dla synka. Potrzebuję porady. Dziecko ma 4.8 lata i od 3 lat chodzi do przedszkola. Wieczorem i z rana ciągle płaczą i się chowa, jak słyszy coś o przedszkolu. Mówi, że nie ma tam kolegów i, tylko jedną dziewczynkę, którą kocha. Pani z przedszkola ciągle mówi, że jest źle zachowanie, że wszystko robi źle, nie chcę nis robić na zajęciach i wszystko tam psuję. Na urodzinach dziewczynki z grupy zauważyłam, że synek nie jest akceptowany przez grupę i dzieci popychają go i mówią, że jest niegrzeczny i nie chcą z im się bawić. Zauważyłam też, że syn nie reaguje na Pani z przedszkola i co ona do niego mówi. Wszystko, co ma się nauczyć, ćwiczymy w domu, żeby mógł to prezentować późnej w przedszkolu. Jako kara istnieje w grupie też krzesełko, na którym syn ciągle siedzi, bo jest "niegrzeczny".Do przedszkola można go prowadzić wyłącznie z bajką (obudzić, ubrać, umyć zęby) i jak słyszy, że idzie do przedszkola zaczyna się płacz. Idzie do przedszkola tylko, jak wspomina, że kocha tam dziewczynkę. Ale po urodzinach już rozumiem, że to po prostu jedna dziewczynka, która bawi się z synkiem. Po przedszkolu jest bardzo zdenerwowany i prawie nigdy nie opowiada o przedszkolu. Żadko coś wspomina i mówi, jak pytamy, to udawać, że nie słyszy.

Witam

Proponuję zgłosić się z dzieckiem do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aby zdiagnozować poziom rozwoju emocjonalno -społecznego u dziecka, co jednocześnie pozwoli ustalić przyczyny opisanych zachowań u synka.Jeśli podczas wizyty okaże się, że przyczyną płaczu u dziecka jest poczucie odrzucenia, to psycholog zaproponuje określone działania , aby pomóc dziecku/ terapia psychologiczna dziecka, opinia psychologiczna z zaleceniami dla przedszkola ,ewentualnie zmiana przedszkola /. Psycholog przedstawi określone propozycje, natomiast to rodzice zdecydują o podjęciu ewentualnych działań.

Pozdrawiam

Anna Szyda