Jak poradzić sobie z takim zachowaniem u 3,5-latki?

Moja 3,5 letnia córka z wielką chęcią chodziła do przedszkola. Wcześniej wychowywała ją w domu babcia. Tydzień temu....(mamy listopad) zdążyło się jej zmoczyć podczas snu. I coś zaczęło się dziać. Nie chce chodzić do przedszkola, płacze przed wyjściem....w nocy nie śpi po kilka godzin i pyta czy dziś Idzie do przedszkola(weekend). W przedszkolu po rozstaniu nie płacze, albo na początku....po powrocie do domu- jest ok. Martwi mnie te nie spanie po nocach i pytania czy idę do przedszkola. Ratunku, pomocy- co robić

Szanowna Pani,

Warto porozmawiać z dzieckiem i zapytać, czy lubi chodzić do przedskola, co jest fajne w przedszkolu, a co nie, co lubi, czego nie lubi, co chicałaby inaczej, czego się boi. Warto dowiedzieć się z perspektywy dziecka, co takiego dzieje się w przedszkolu, a wtedy będzie Pani mogła podjąć jakieś dalsze kroki - być może rozmowa z dzieckiem, być możerozmowa z pedagogiem i dokonanie jakiś zmian w strukturze dnia przedszkolnego lub konsultacja z psychologiem. Wszystko zależy, jaki problem zauważa dziecko i czy w ogole widzi jakis problem.

Pozdrawiam.