Izolacja od dzieci i częsty płacz w przedszkolu

prosze o porade dla mojego syna odkad poszedł do przedszkola nie odzywa sie do pani niechce sie bawic z dziecmi tylko sie izoluje a pozatym czesto w nim placze i tylko jak sie ktos do niego odezwie tobardzo nim trzesie i terepie pozatym zamyka sie w sobie co powoduje blokade w mowieniu.

Witam serdecznie

Trudno po tak krótkim opisie zachowania dziecka, ocenić, co jest przyczyną zachowań dziecka, nie pisze Pani ile ma lat, jak wyglądają relacje w rodzinie. Warto udać się całą rodziną: mama, tata i syn wspólnie do psychologa, będzie łatwiej ustalić, czy to niedojrzałość emocjonalna dziecka jest przyczyną takich zachowań, czy brak przez niego odczuwanego poczucia bezpieczeństwa, czy lęk przed czymś, czy przeżycie jakichś trudnych doświadczeń w dzieciństwie. Na pewno wizyta u psychologa, terapeuty pomoże zdiagnozować przyczynę i pomoże Pani zapanować nad takimi zachowaniami dziecka.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska terapeuta

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na podstawie tak krótkiego listu, trudno udzielić porady. Istotny jest tutaj na pewno wiek dziecka, czas od jakiego przebywa w przedszkolu. Jeżeli jest coś co Panią niepokoi, to w pierwszej kolejności zachęcam do rozmowy z opiekunami/wychowawcami synka. A dopiero w następnej kolejności pomocne może okazać się spotkanie z psychologiem dziecięcym, aby określił poziom rozwoju emocjonalnego i społecznego i zaproponował konkretne oddziaływania.
Pozdrawiam
Monika Prus
http://www.psychologdzieciecy24.pl/