Co zrobić, gdy dziecko zamyka się na rówieśników?

Dzień dobry! Mam problem z moim sześcioletnim synem. Na co dzień nie ma problemu w nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami. Odkąd poszedł do szkoły często wysłuchuję od wychowawczyni, że syn nie chce współpracować z wychowawcą i grupą, nie wykonuje poleceń, prawie się nie odzywa. Jest zamknięty w sobie. W domu tez czasami jest uparty i nie reaguje na moje prośby. Wychowawca sugerował wizytę u psychologa. Już nie wiem co robić, jestem u kresu wytrzymałości. Proszę o pomoc.

Witam
Proponuję zgłosić się z dzieckiem do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu zdiagnozowania przyczyny opisanych zachowań u dziecka i podjęcia określonych działań. Podłoże takich zachowań może być wielowątkowe i rozmowa z psychologiem oraz dokładny wywiad pomoże rozwiązać problem.
Pozdrawiam
Anna Szyda