Czy zmiana szkoły u dziecka z trudnościami w akceptacji przez rówieśników jest dobrym rozwiązaniem?

Witam mam syna 11lat widzę że syn opuścił się w drugim semestrze . Z 4 spadł na 2 . Ostatniego czasu doszły mnie słuchy że dzieci w jego klasie nie akceptuje go nawet nie chce z nim robić prac przydzielonych przez nauczyciela bo ich odpowiedź jest taka bo to nie chce w swojej grupie jedyna ze z którą jest dobra to to że razem ze synem chodzi do jednej klasy kuzyn który pomaga jemu no ale ile też moze . Byłam w wczoraj w szkole rozmawiałem z wychowawczynią syna i p.pedagog szkolna i to co usłyszałam dwa kilo mnie niestety z nóg mianowicie dzieci syna otwarcie mówię że to nie lubię,nie chce z nim pracować w grupie,nie pozwalają mu się bawić np.w chowanego lub inne zabawy A jak mu pozwolą to oszukują go że syn po prostu rezygnuje ze zabawy ze łzami w oczach i jedna sytuacja była taka że bawiąc się oszukiwali i Wiśniewski syna to syn podszedł do pani wychowawczyni i płacząc powiedział że prosi o przeniesienie do innej klasy albo szkoły bo źle się w niej czuje .Widzę że mi syn chodzi po domu smutny kiedyś dojechałem do szkoly to widziałam jak syn na przerwie sam chodził po korytarzu bo po co ma iść na przerwę jak nie Bedzie się mógł bawić. Dziwi mnie zachowanie tamtych dzieci znają się od przedszkola wszystko było dobrze tylko pod koniec 3klasy miała miejsce sytuacja ze syn w domu schował kanapki A jak doszłam do tego dlaczego tak robi to powiedział że dzieci się z niego śmiały i w tedy przestał brać chleb do szkoly ale pani wychowawczyni pogadałem z id niema który tak się zachowywała i było ok . Teraz widzę że powróciło i to gorzej bo syn jest wykluczony przez dzieci z klasy .Co mam robić czy zmiana szkoły by w tym pomogła????

Witam
Proszę skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Być może psycholog zadecyduje o konieczności objęcia syna terapią psychologiczną, poza tym udzieli niezbędnych wskazówek i porad odnośnie dalszego postępowania z synem.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry
Zmiana szkoły to chyba ostateczne rozwiązanie. Ważne jest poszukanie przyczyn tego co się dzieje. Dlaczego nie jest akceptowany, odrzucany? Czy zawsze tak było, czy zawsze reagował płaczem? Dlaczego nikt z nauczycieli nie dostrzegł tego tak długo? Dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa czy terapeuty, który popracowały z dzieckiem i pomógł zmienić pewne reakcje, myślenie, zachowanie. Pomógł poradzić sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami. Popracować też nad poczuciem własnej wartości.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu