Jak przełamać lęk córki przed szkołą?

Corka ma 7 lat od wrzesnia poszla do 1klasy taki jest problem ze sie wstydzi mówi ze boji sie i zamyka w sobie nieodpowie pani itp,po jakims czasie jak zaufa to jest lepiej ale jak jej pomoc przełamać lek dodam ze w poprzednim przedszkolu pani ja wyzywala i szarpala
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

Zaburzenia lękowe

Zachęcam do omówienia trudności z psychologiem dziecięcym, aby ocenić, czy indywidualna praca z dzieckiem mogłaby być pomocna, czy należy skoncentrować się na najbliższym otoczeniu i odpowiednim wsparciu ze strony zarówno szkoły jak i najbliższych.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Dzień dobry

To jest dla córki nowa sytuacja zatem budzi lęk. Wszystko co jest nowe i nie znane powoduje obawy i jest to naturalne. Doświadczamy tego też my dorośli. Trzeba dać córce czas na adaptacje. Być może będzie potrzebować tego czasu więcej. Jeśli nadal zachowanie nie zmieni się to najlepszym wyjściem byłaby konsultacja psychologiczna. Czasem rozmowa o lękach z kimś z poza rodziny może zdziałać cuda. Rozmowa przydałaby się zwłaszcza, że córka miała trudne doświadczenia z inną nauczycielką.

Pozdrawiam Agata Majda

zapraszam w razie pytań

www. pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty