Co zrobić, aby jakoś dotrzeć do mojego syna?

Witam, mój 7 letni syn w ogole sie nie slucha, czesto wpada w szal , jest agresywny. Jak juz sie uspoki nie wie co przed chwila robił . Martwie sie ze moze zrobic sobie krzywde. Jak do niego dotrzec żeby zaczal sie sluchac ?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!

Najlepszym wyjściem jest odwiedzenie psychologa i rozmowa na temat tego co dzieje się z dzieckiem. Sugeruję również wizytę u neurologa. Poza tym jasne wytyczenie granic i konsekwentne postępowanie jeśli chodzi o np nagradzanie za dobre zachowanie. Jeśli zachowanie jest nie takie na jakie się umówiliście należy wyciągnąć konsekwencje. Dobrze jest opracować plan dnia oraz system nagród j konsekwencji. Da to poczucie jasności dziecku oraz bezpieczne ramy. Zapraszam na warsztaty dla rodziców.

Pozdrawiam Agata Majda

www. pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com