Jak mogę wspierać rozwój mojego syna?

dzień dobry, Mam pytanie odnośnie rozwoju mojego synka.Za miesiąc skończy 3 latka i mówi malo. Pięknie powtarza wszystkie wyrazy dzwiękonasladowcze, mówi mama tata baba ciocia, ostatnio zaczyna mówić "mama cho tam" "mama da". Inne wyrazy bardzo znieksztalca. Mówi po swojemu. Pracujemy z logopedą od ponad miesiąca. Dodam, że Pani logopeda intelektualnie nie widzi nic niepokojącego. Jest bardzo sprawny ruchowo, kilka dni temu nauczyl się jezdzić na rowerku z pedalami (bez bocznych kólek i kija z tylu). I w zasadzie pięknie już na nim jeździ i trzyma równowagę. Nie lubi rysować ale pracujemy nad tym :) Czy mam powody do niepokoju? Jak mogę jeszcze wspierać rozwój mojego syna? Dodam,że od września idzie do przedszkola i już się martwię czy nie będzie się czul odrzucony i niezrozumiany. Pozdrawiam, M.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!

Nie ma potrzeby martwienia się na zapas chociaż my rodzice tak już mamy...Dziecko ma zajęcia logopedyczne i te trzeba utrzymywać. Poza tym dużo do dziecka mówić, czytać, zachęcać do mówienia. Może być tak, że w przedszkolu nastąpi przełom i synek zacznie mówić więcej. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie i skoro logopeda nie widzi dodatkowych, niepokojących sygnałów to spokojnie proszę pracować nad mową i zapewne to zaprocentuje.

Pozdrawiam Agata Majda

w razie pytań zapraszam

www.pracowniaterapeutyczna.eu

agatamajda@icloud.com