Problemy z dzieckiem w przedszkolu

Witam moja córeczka ma 4 latka 2 rok chodzi do przedszkola i nagła nie wola swoich potrzeb z rówieśnikami ma dobry kontakt ale z panią juz nie zamyka się w sobie i płacze badania mam jej zrobione i wszystko ok jest zastanawiał się czy to może być przyczyną tego ze 2 latka temu zmarł nam synek po porodzie dwa dni. Czy może mam z nią udać się do psychologa proszę o pomoc

Witam. Zachowanie pani córki może mieć różne przyczyny. Proszę udać się z córką do psychologa. Proszę przypomnieć sobie od kiedy dokładnie zauważyła pani zmianę u córki. Należy powiedzieć o wszystkich ważnych oraz tych mniej ważnych wydarzeniach, które wydarzyły się w jej życiu.

Byc może coś się wydarzyło w relacji z Panią przedszkolanką? Albo w przedszkolu w ogóle?
Zdarza sie tez tak, że maluchy w tym wieku (czyli po udanym treningu czystości, gdy ważne zaczynają być relacje z rówiesnikami) do końca "trzymają" nie chcąc tracić zabawy lub tez myśląc, ze "jeszcze zdążą". Warto spokojnie i duzo z córeczką rozmawiać, okazywać troskę i akceptację, pytać (ale nie zadręczać) o konretne okolicznosci i przyczyny konretnego wypadku ( z danego dnia). Byc może uda się Pańśtwu ustalić przyczynę.
W razie potrzeby można skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego. Będzie także pomocny w przepracowaniu straty synka.