Nerwowość i wymioty u dziecka

Witam mam córkę 5 lat jest strasznie nerwowa.nawet wymiotuje gdy zaprowadzam do przedszkola,przy występach w przedszkolu nawet od niedawna jak jedziemy do znajomych.nie wiem co mam robić dalej.

Witam, konieczna jest szczegółowa diagnoza. Jak często się to zdarza? Czy ma to jakieś podłoże somatyczne? Czy konsultowała się Pani w tej sprawie z pediatrą? Po konsultacji pediatrycznej zachęcam do skorzystania z porady psychologa dziecięcego. Być może będzie wskazana terapia rodzinna lub/i psychoterapia córki. Ale proszę zacząć od konsultacji. Pozdrawiam

Szanowna Pani, u podłoża objawów, które występują u Pani córki mogą leżeć zaburzenia emocjonalne. Może to być także efekt jakiegoś zdarzenia silnie stresującego, np. zmiana otoczenia, przeprowadzka, śmierć kogoś bliskiego itp. Powinna Pani udać się z córką do psychologa, który postawi diagnozę i zaproponuję dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam, Monika Wysota

Objawy lękowe u takiego maluszka sygnalizują trudności, jakie przeżywa w przedszkolu. Warto przyjrzeć się- czy coś się nie dzieje złego? Trudnego? Czy coś się nie zmieniło ostatnio? Czy córeczka zawsze tak reagowała? Czy w Państwa życiu wydarzyło się ostatnio coś trudnego lub ważnego? Ogólnie polecałabym wizytę u psychologa specjalizującego się w pracy z dziećmi lub psychoterapie rodziny.