Sikanie w majteczki u przedszkolaka

Dzien dobry jestem mama 4 letniej córeczki która chodzi 2 rok do przedszkola i mam problem bo w tym roku córeczka nie wola ze chce na kibelek w przedszkolu i robi wszystko w majteczki co mam zrobić jak jej pomuc

Warto przyjrzeć się stresom i emocjom maluszka, szczególnie jeśli przeszło już trening czystości i potrafiło sygnalizować swoje potrzeby. Nawrót bowiem może mieć podłoże emocjonalne. Może to być też spowodowane różnymi zaburzeniami i chorobami ze strony układu moczowego (warto skonsultować się z pediatrą i/lub zrobić badania moczu). Warto także dopytać zarówno córeczkę jak i Panie opiekujące się nią w przedszkolu, o zachowanie córeczki, jej relacje itp. Pytanie tez czy w życiu córeczki były jakieś ważne zmiany lub stresy (rodzeństwo, przeprowadzka, strata kogoś bliskiego itp)- bo to także może być emocjonalna przyczyną trudności w trzymaniu moczu. Dojście do przyczyny trudności pozwoli sobie z nią poradzić.

Witam. Proszę porozmawiać z nauczycielkami przedszkola, ponieważ tego typu zachowanie może być wynikiem jakichś dużych z punktu widzenia córki - zmian, np. mogła się zmienić jedna z nauczycielek, albo są inne zabawki, albo jakieś szczególnie atrakcyjne... Nietrzymanie moczu/kupy może być zarówno wynikiem lęku jak i podekscytowania. A może zaszły jakieś duże zmiany w Państwa domu? Dziecko w tym wieku jest bardzo wrażliwe na wszelkie odstępstwa od rutyny i "normy". Pozdrawiam i życzę powodzenia!