Wymioty w przedszkolu u 4-letniej córki

witam, mam takie pytanie, czy jeśli moja córka w przedszkolu wymiotuje, czy jest to sygnał do wypisania jej z placówki? W domu bardzo płacze, sztywnieje jak tylko zaczynam wspominać o przedszkolu, jak wejdziemy do przedszkola to nie chce ,mnie puścić, pani przedszkolanka musi siłą ją ode mnie wyrywać. dodam, że chodzi do przedszkola drugi rok, ma cztery lata. Poszła do przedszkola jako trzylatka, w zeszłym roku nie było tego typu problemów zaczęły się w tym roku. z góry dziękuję za odpowiedź A

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie są to problemy wynikające z infekcji przewodu pokarmowego, to zdecydowanie i szybko powinna Pani podjąć kroki w celu ustalenia przyczyny lęku córki przed pobytem w przedszkolu. Najpewniej córka przeżyła lub przeżywa tam trudne dla niej chwile i nie można zlekceważyć sygnału jaki Pani daje. Może się okazać, że sprawa jest błaha i wystarczy rozmowa z córką. Może jednak to być sytuacja wymagająca interwencji organów ścigania. Powinna Pani szczerze porozmawiać z córką i dopytać czego boi się w przedszkolu.