Gryzienie przez chłopca w przedszkolu

Moja córka chodzi do przedszkola . jest tam chlopczyk ma 4 latka i wszystkich gryzie. Tak ugryzł rękę dziewczynki, ze jej matka musiała isc z tym do lekarza. Na 90 dzieci w przedszkolu tylko On gryzie. Czy to jest normalne zachowanie??? Nigdy , nie spotkałam sie z dzieckiem, ktore by tak robiło, a mam kontakt z bardzo wieloma .Matka tego chłopca nie widzi problemu?? Dziwne zachowanie.

Warto unaocznić matce ów chłopca, że nie jest to zachowanie mieszczące się w normie i może świadczyć o tym, że chłopiec nie radzi sobie ze swoimi emocjami w społecznie akceptowany sposób. Jeżeli w tym wieku pojawiają się takie problemy, bez zainterweniowania mogą one narastać z czasem. Pozdrawiam.

Chłopczyk nauczył się takiego zachowania i niestety tylko rodzice mogą go wytrwałością oduczyć (tłumacząc że jest to robienie krzywdy innym przez co złe). Może Pani poprosić wychowawczynie by stanowczo reagowały na to zachowanie. Powinny gdy tylko chłopczyk przyjdzie do przedszkola prosić go żeby obiecał nie krzywdzić innych. To powinno pomóc gdy nauczony w domu do negacji nauczy się tego nie robić żeby pokazać że Panie nie mają racji.
Pozdrawiam

Witam,

Rozumiem, że nie jest Pani pewna, czy córka jest bezpieczna w przedszkolu. Zachowanie chłopca jest niepokojące i z pewnością wymaga zajęcia się problemem.

Odradzam kierowanie uwag/krytyki bezpośrednio do rodziców chłopca, może się to zakończyć niepotrzebną, niemiłą wymianą zdań i nie przynieść oczekiwanego efektu. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa o swoich niepokojach z opiekunem grupy przedszkolnej. Być może jest już w tej sprawie uruchomiona odpowiednia procedura działania – opisana przez Panią sytuacja z pewnością została zauważona przez pracowników placówki.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel