Tarcie nogami u 4-latki

Witam moja 4 Letnia córka często trze nogami nie robi tego w domu ale notorycznie w przedszkolu. Zapytałam się kiedyś córki kiedy to robi odpowiedziała ze podczas sniadania , kiedy rysuje ale najbardziej zaniepokoiła mnie jej odpowiedz ze robi to musi iść do przedszkola

Witaj,
formy radzenia sobie z trudnymi emocjami przybierają nieraz formy mało zrozumiałe z zewnątrz,ale będące komunikatem o napięciu/który,jak widać,trafił do Pani bardziej,niż być może słowo "nie chcę",albo płacz/.Tak więc,proponuję,by "porozmawiać"z tymi nózkami,ilekroć chce się Pani dowiedzieć,jaki jest nastrój dziecka.Takie zabawy stosujemy w psychoterapii i one są zarówno metodą zabawy,jak i skutecznego leczenia emocji,zapobiegania fobiom,tikom itp,które właśnie powstają w podobny sposób.
Polecam tym samym,by skorzystała Pani z opieki psychologa lub psychoterapeuty specjalizującego się w pracy z małymi dziećmi.To najczęściej robi się poprzez metody bajkowe i zabawę.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do uważnego przyjrzenia się temu, (w przedszkolu), co miałoby znaczyć dla Pani córki, to, "że robi to musi iść do przedszkola".

Proszę również rozważyć konsultację u pediatry - myślę, że lekarz coś Pani podpowie.

Życzę Pani i Córeczce tylko radości,
Irena Mielnik-Madej