Udawanie kogoś innego przez 4-latki

Moje bliźniaczki skończyły na dniach 4 lata. Chodzą drugi rok do przedszkola. Od ok 2 miesięcy codziennie udają kogoś innego. Wystarczy, że wychodzimy z przedszkola i od południa do pójścia spać bawią się w kolegów i koleżanki z przedszkola, babcie, kuzynkę czy wujka. Za każdym razem mają swoje ulubione postaci i z reguły powtarzają się one. Dziewczynki są bardzo grzeczne, ale kiedy np. bawią się w dwóch kolegów z klasy to bywają nieznośne. Dlaczego to robią? Czemu bez przerwy ich naśladują?

Witam Panią
Pani córki poprzez swoją zabawę odtwarzają to co dzieje się dookoła nich. Proszę popatrzeć na ich zabawę z tej perspektywy a dowie się Pani tego co je ciekawi, co je martwi albo co zaskakuje. Dzieci odtwarzają to co wywołuje w nich emocje, można podejrzewać że skoro odtwarzają babcię itd to może być ona dla nich bardzo ważna albo budząca strach. Pewnie odtwarzają jakieś sekwencje czyjegoś zachowania np kłótnie, gotowanie, pranie, uciekanie przed nauczycielką. Warto docenić to co robią córki i być bacznym obserwatorem wtedy jeszcze długo będzie Pani wiedzieć dokładnie np co dzieje się w przedszkolu
Anna Suligowska

4 lata to wiek rozwoju wyobrazni.dzieci mowia i robia rozne rzeczy nie rozrozniajac prawdy od fikcji.jest to cecha rozwojowa.pozdrawiam v.ruksza