Przyczyna braku kontaktu wzrokowego u 6-latka

Syn 6lat, w ogóle nie patrzy w oczy rozmówcy.Autyzm/Asperger wykluczony. Syn społecznie nie wykazuje żadnych nieprawidłowości, ma kolegów,chętnie się z nimi bawi, relacje on i dwoje dzieci dużo lepsze niż w grupie,ale jest dobrze. Panie w szkole nie zgłaszają żadnych niepokojących zachowań, grzeczny, nie ma z nim żadnych problemów wychowawczych. Syn nie ma żadnych schematów, fiksacji określonym tematem, sztywności, lubi zmiany, zabawy ,, na niby,,. Co może być przyczyną braku kontaktu wzrokowego

Warto spotkać się z psychologiem dziecięcym, może nie tyle pod kątem całościowych zaburzeń rozwoju (takich jak np autyzm), ale ogólnego przyjrzenia się rozwojowi i emocjonalności synka. Psycholog w razie czego zaleci dalsze działania lub uspokoi Panią.

Witam Panią, myślę że niepotrzebnie się Pani zamartwia wyssanymi z palca problemami. Sześcioletni chłopczyk ma prawo do swoich własnych zachowań. Być może za często jest badany przez lekarzy i prowadzany do różnych specjalistów bez powodu. Jest tym zmęczony. Proszę więc cieszyć się z tego, że jest grzeczny, bawi się z dziećmi i nie nie stwarza żadnych problemów wychowawczych.Być może ma Pani sama jakieś problemy, które przenosi na syna.
Pozdrawiam serdecznie w nowym roku, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl