Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyna braku kontaktu wzrokowego u 6-latka

Syn 6lat, w ogóle nie patrzy w oczy rozmówcy.Autyzm/Asperger wykluczony. Syn społecznie nie wykazuje żadnych nieprawidłowości, ma kolegów,chętnie się z nimi bawi, relacje on i dwoje dzieci dużo lepsze niż w grupie,ale jest dobrze. Panie w szkole nie zgłaszają żadnych niepokojących zachowań, grzeczny, nie ma z nim żadnych problemów wychowawczych. Syn nie ma żadnych schematów, fiksacji określonym tematem, sztywności, lubi zmiany, zabawy ,, na niby,,. Co może być przyczyną braku kontaktu wzrokowego
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Rodzina dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzinie dzieci autystycznych.

Jeśli wykluczono wszelkie inne zaburzenia- zarówno psychologiczne, jak i np wady wzroku- warto przyjrzeć od jakiego momentu pojawiła się trudność? I czy maluszek zachęcany do podobnego kontaktu wyraźnie odmawia? Jak radzi sobie , gdy ktoś patrzy w jego oczy?
Warto spotkać się z psychologiem dziecięcym, może nie tyle pod kątem całościowych zaburzeń rozwoju (takich jak np autyzm), ale ogólnego przyjrzenia się rozwojowi i emocjonalności synka. Psycholog w razie czego zaleci dalsze działania lub uspokoi Panią.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią, myślę że niepotrzebnie się Pani zamartwia wyssanymi z palca problemami. Sześcioletni chłopczyk ma prawo do swoich własnych zachowań. Być może za często jest badany przez lekarzy i prowadzany do różnych specjalistów bez powodu. Jest tym zmęczony. Proszę więc cieszyć się z tego, że jest grzeczny, bawi się z dziećmi i nie nie stwarza żadnych problemów wychowawczych.Być może ma Pani sama jakieś problemy, które przenosi na syna.
Pozdrawiam serdecznie w nowym roku, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy