Brak kontaktu wzrokowego z 3-latkiem

Problemy z komunikacją cd... SYnek ma w marcu 3 lata. Jego komunikowanie polega na tym ze nie zawsze patrzy gdy ktos do niego cos mowi. A jak mu sie cos podaje to patrzy na ta rzecz nie na twarz osoby. Potrafi pokazac palcem i czesto patrzy na osobe w trakcie zabawy. MAlo tego kontaktu wzrokowego jest gdy np chce na rece albo gdzies isc. MOwy jest duzo ale po swojemu zdarzy sie ze powie cos ale to raz na jakis czas. Poza tym mowi mama,tata, baba,daj,ide,nie.Rozumie gdy sie cos do niego mowi.

Pierwsza rzecz to należy się udać do pediatry i przedstawić problem .On zdecyduje o pogłębieniu diagnostyki w tym ocenie psychologicznej i psychiatrycznej.( spectrum autyzmu)
Nie widząc dziecka przy takim umiarkowanym wywiadzie nie można czegokolwiek sugerować.
Ale problem trzeba wyjaśnić.Warto nagrać niepokojące zachowanie dziecka,także w trakcie zabawy -to ułatwi diagnozę.

Pozdrawiam

warto skonsultować się z psychologiem, który podczas badania, odpowiednich testów może zaproponować dalsze postepowanie. Pozdrawiam