Brak kontaktu wzrokowego z 3-miesięcznym dzieckiem

witam , moj synek ma 3 miesiace i nie utrzymuje kontaktu wzrokowego , czasem mu sie zdarzy ale rzadko , usmiecha sie , gaworzy, rozwija sie prawidlowo , ladnie bawi sie zabawkami .Czym mam sie juz martwic czy dac mu czas? Czy to miga byc tez poczatkowe objawy autyzmu? Z gory dziekuje za odpowiedz

ja bym się jeszcze nie martwiła, możliwe że ma wadę wzroku i nie widzi ostro? może warto udać się do okulisty, niemowlaki często nie widza zbyt blisko i należy oddalić się trochę wtedy widza lepiej . Poza tym nie wiem czy to nie jest wcześniak bo wtedy też później może interesować się otoczeniem.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli rozwój dziecka przebiega prawidłowo zapewne trzeba dać dziecku odrobinę czasu ale warto też zasygnalizować to podczas kontrolnej wizyty u pediatry czy neurologa.
Pozdrawiam AM