Jednostajne ruchy przy zabawie u 8-latka

WITAM. MÓJ SYN MA 8 LAT. WEDŁUG MNIE ROZWIJA SIĘ NORMALNIE, MA DOBRE OCENY W SZKOLE, KOLEGÓW, MOŻNA Z NIM O WSZYSTKIM POROZMAWIAĆ, ROBI SAM ZAKUPY ITP. MARTWI MNIE TYLKO, ŻE OBRACA ZABAWKĘ W RĘKACH I WYDAJE PRZY TYM RÓŻNE DŹWIĘKI. JAK PYTAM CO ROBI MÓWI, ŻE GRA W JAKĄŚ GRĘ /KOMPUTEROWĄ/, ALBO JAK MIAŁ LUDZIKA TO MÓWIŁ, ŻE LUDZIK JEDZIE DO PRACY. SYN JAK MIAŁ 4 LATA KUPILIŚMY PRALKĘ. LUBIŁ NA NIĄ PATRZEĆ I SAM MIAŁ SWOJĄ I PRAŁ, WIESZAŁ PRANIE ITP. MAM NADZIEJĘ, ŻE TO NIC ZŁEGO. PROSZĘ O OPINIĘ

Witam,
Po kilku pojedynczych spostrzeżeniach trudno ocenić, czy jest to coś poważnego, tj. np.:jakieś zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu. Na taką diagnozę składają się opinie zespołu w tym psychiatry, psychologa, logopedy, pedagoga, ew. neurologa. Z reguły jest stawiana po kilku razowych spotkaniach, bardzo dokładnym wywiadzie z rodzicami. Diagnostyką tego typu zaburzeń zajmują się wykwalifikowane instytucje zajmujące się zaburzeniami rozwoju. W Łodzi jest to np. Fundacja Jaś i Małgosia, Navicula. Rozpoczęłabym od zapoznania się samej z tematyką problemu np.: w internecie, aby podjąć decyzje o potencjalnym procesie diagnostycznym.
Z tego, co Pani pisze syn sobie świetnie radzi w szkole i na gruncie rówieśniczym. Dobre funkcjonowanie na różnych płaszczyznach życia jest predykatem do pozytywnych rokowań.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam
Opisuje Pani normalne zachowanie dziecka które bawi się zabawką, dzieci tak się bawią że naśladują, wydają dźwięki co czasami z boku wygląda dosyć zaskakująco. Pani synek ma 8 lat więc ma prawo do takich zachowań. Także z tego co Pani opisuje to nic złego się nie dzieje.
Anna Suligowska