Niegrzeczne zachowanie 8-latka

Witam mój syn ma 8 lat jest bardzo ruchliwym dzieckiem uczy się w szkole bardzo dobrze ale mam kłopot z zachowaniem. W domu róznie to bywa raz jest spokojny a raz nie grzeczny robi wszystko na złośc jak ja mu tłumacze ze tak nie wolno niby mnie rozumie ale jak by był w innym świecie mówie do niego setki razy to samo a on zachowuje sie tak jak by nie rozumil co do niego mówię czasem mysle że on jest chory ale psycholog mówi że to przez to że nie jestem z jego ojcem ja mysle że on jest chory :(

Powstaje pytanie o metody wychowawcze, konsekwencję w wymaganiu od dziecka pewnych zachowań, a także to, czy maluch ponosi konsekwencje złego zachowania?

Szanowna Pani,

samotne rodzicielstwo to niezwykle trudne zagadnienie. Dzieci z takich rodzin są mniej stabilne emocjonalnie, niż te z rodzin pełnych. Być może Pani syn bardzo przeżywa nieobecność ojca i jest rozbity emocjonalnie.

Warto byłoby udać się z dzieckiem do psychologa, aby nauczył radzić sobie z napięciem i agresją.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk