Niegrzeczne zachowanie u 5-latka

Witam proszę o pomoc mój syn koczy w maju 5 lat i jest dzieckiem które doprowadza mnie do szału.Wstyd z nim gdzie kolwiek wyjść cały czas krzyczy wszystko psuje i wszystkimi chce rządzić jak do kogos pójdziemy zaraz krzyczy piszczy psuje i nie można nawet porozmawiać i tak samo jak ktoś przyjdzie do nas tego się nie da opisać po prostu zachowuje się jak rozwydrzony bachor i nic na niego nie działa kary bicie krzyki nic nie można wyjść nawet po zakupy z nim bo ludzie zwracają uwagę wstyd na maksa

Zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą rodzinnym. Wspólna praca pomoże Państwu stawiać synkowi granice i radzić sobie z sytuacjach społecznych.

Witam,
może warto byłoby przyjrzeć się ogólnie emocjom panującym w Państwa domu, emocjom jakie towarzyszą Pani?
Opisuje Pani, że syn "doprowadza Panią do szału", "wstyd z nim gdziekolwiek pojść", "rozdwydrzony bachor". Dużo w tych opisach Pani negatywnych emocji w stosunku do syna, złości która jest adresowana tak naprawdę do dziecka. Dzieci uczą się emocji od nas - dorosłych, nie umieją same nad tym zapanować, skontrolować, wyciągnąć wnioski ze swojego zachowania. Dobrze byłoby przemyśleć, przy wsparciu psychologa lub psychoterapeuty, czy zachowanie synka jest skutkiem czy przyczyną być może emocji, jakie Pani przeżywa.

Zachęcam zarówno dla Pani, jaki i dla synka, do bezpośredniej konsultacji ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
www.charakterownia.pl