Nadpobudliwość i agresja u dziecka

WITAM PANA DOKTORA MOJE DZIECKO JEST NADPOBUDLIWE RUCHOWO NIE POTRAFI WYSIEDZIEC W MIEJSCU OPRUCZ TEGO MA ATAKI NERWOWE PO KTORYCH STAJE SIE AGRESYWNY BADANIE EEG GLOWY JEST PRAWIDLOWE PSYCHOLOG STWIERDZIL ADHD TUP MIESZANY JEDNAK LEKI KTORYCH JUZ MIAL KILKA NIE PRZYNOSZA WIEKSZYCH REZULTATOW POLECONO MI BADANIA W SZPITALU NEUROLOGII DZIECIECEJ CZY SA JAKIES INNE CHOROBY Z PODOBNYMI OBJAWAMI PROSZE O ODOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE

Witaj serdecznie.Zespół nadpobudliwości ruchowej jest jeden. Nie dopatrywałbym się doszukiwania innej choroby lecz skupił na odpowiednim kierowaniu dziecka - to w jaki sposób ma postępować i się zachowywać. Proponuję udać się do pedagoga specjalnego lub psychopedagoga, który zajmie się procesami edukacyjnymi tak aby wychowanek potrafił bezproblemowo funkcjonować w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu/

Witam,
warto skorzystać z porady neurologa. Poza tym może się Pani udać na diagnozę do terapeuty integracji sensorycznej, gdyż nadpobudliwość jest często wynikiem zaburzeń integracji. Branie samych leków to na pewno za mało, konieczna jest terapia u psychologa/ pedagoga specjalnego (po stwierdzeniu zaburzeń ewentualnie terapie integracji sensorycznej). Najpierw jednak należy wykluczyć neurologiczne podłoże dolegliwości.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl