Stereotypie ruchowe u dziecka

Syn ma 21m. Byl badany przez neurologa, ktora rozpoznal u niego stereotypia. Maly czasami biega bez celu najczesciej jak nie wie czym sie zajac. Bardzo sie bujal na kanapie, ale odkad wyeliminowalam calkowicie tv bujanie przeszlo. Ma kontakt wzrokowy, reaguje na imie, rozumie co mowie do niego choc nie zawsze respektuje. Bawi sie najchetniej sam, ale nie unika dziec. Nie boi sie zmian, pomeszczen,obcych. Wskazuje raczej wzrokiem niz palcem.Nasladuje.Jak z nim pracowac by stereotypia zmalaly?

Dziecku potrzebna jest terapia SI, ponieważ bez dostarczania dziecku wrażeń płynących z jego ciała stereotypii będzie przybywać kiedy jedne z nich będą zanikać.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę spróbować skonsultować się z terapeutą integracji sensorycznej i zacząć ćwiczenia.
Pozdrawiam AM