Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwne zachowania 1,5 rocznego dziecka

Zauważyłam dziwne zachowania u mojego 1,5 rocznego syna, zastanawiam się co jest tego przyczyna? Mój syn jest ciekawy świata, w zasadzie nie stroni od ludzi, ale jego zachowanie mnie nie pokoi w domu jeżeli ogląda telewizje to tylko reklamy, zatyka uszy, kręci się wokół własnej osi, rzuca zabawkami, kręci np kołem od auta na spacerach też idąc dotyka każde koło w aucie jakie ma na drodze. W sklepach wpada w szał i krzyczy. Nie chce nic mówić, nic go nie interesuje. Czy to normalne ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wiazanie chusty - kieszonka

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kieszonka.

warto skonsultować się z psychologiem, ewentualnie specjalistą integracji sensorycznej, być może synek ma nadwrażliwość słuchową

0

Witam,
Zachowanie dziecka może wskazywać na sposób radzenia sobie z emocjami lub zaburzenie o charakterze sensorycznym. Jeżeli obserwuje Pani u syna nadmierną aktywność ruchową, intensywne huśtanie się, kręcenie się, to może to sugerować, że chłopiec może mieć podwrażliwość/ niedowrażliwość sensoryczną.
U dzieci, z obniżoną reaktywnością na bodźce, układ nerwowy nie zawsze rejestruje lub rozpoznaje informację sensoryczną do niego docierającą.
Dlatego dobranie odpowiedniego zestawu zabaw i ćwiczeń może pomóc zmienić zachowanie dziecka.
W tym obszarze może Pani pomóc wykwalifikowany terapeuta integracji sensorycznej. Wtedy będzie miała Pani pewność, że syn zostanie dobrze zdiagnozowany. Z reguły odbywa się to w formie obserwacji zachowań dziecka oraz zabawy. Pani dostanie zestaw ćwiczeń do domu i ewentualnie jeszcze jedno lub dwa spotkania konsultacyjne. Na tak wczesnym etapie zmiana w zachowaniu dziecka zauważalna jest po miesiącu, dwóch. Zachęcam do konsultacji u terapeuty SI, który ma ukończone szkolenia w terapii małego dziecka tj. 0-3 lata.

Serdecznie pozdrawiam,
Aleksandra Karmazyn

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy