Brak apetytu i stres u dziecka spowodowany wyjazdem na wczasy

Witam. Mam problem z 11letnim synem.Mieliśmy wyjechać na wczasy i w dzień wyjazdu syn tak się denerwował ze było mu niedobrze i stracił apetyt. Wyjazd odwołaliśmy a ta sytuacja trwa nadal. Dodam ze syn jest nadwrażliwy i labilny emocjonanie. Zawsze były problemy z nową sytuacjąi z nowym środowiskiem. Był diagnozowany w kierunku Aspergera ale jednak nie ma, tylko zaburzenia ogólne. Uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej. Co robić dalej?

Witam Panią, opisywane przez Panią problemy z synem są rzeczywiście niepokojące. Brak potwierdzenia w kierunku zespołu Aspergera jest informacją pozytywną, ale jednak coś się dzieje z synem, co dezintegruje życie dziecka i całej Waszej rodziny. Radziłabym zdiagnozować dziecko u psychologa dziecięcego współpracującego z psychiatrą dziecięcym. Wydaje się po tym co Pani pisze, że syn nie jest do końca zdiagnozowany. Pisze Pani, że syn ma "zaburzenia ogólne", ale czy chodzi o zaburzenia rozwojowe, zaburzenia emocji i zachowania, zaburzenia lękowe? Do każdego z nich podchodzi się inaczej. Może konieczna będzie terapia z psychologiem, a może terapia rodzinna (wtedy na spotkani przychodzi cała rodzina, a nie tylko samo dziecko). Zajęcia integracji sensorycznej na pewno synowi nie zaszkodzą, jednak wydaje się, że w przypadku syna konieczna jest dalsza diagnostyka i zastosowanie pomocy psychoterapeutycznej. Pozdrawiam.