Wrażliwość na światło a zespół Aspergera u 9-latka

Mój 9 letni syn ma zdiagnozowane adhd czekamy na diagnozę w kierunku Aspergera Jest on bardzo wrażliwy na światło dzwięki oraz na dotyk Nie pozwala się nikomu dotknąc wywołuje to u niego drgawki Kocha ogień i matematykę ma trudności z dostosowaniem się do jakichkolwiek norm Proszę powiedzieć czy te symtomy mogą świadczyć o zespole Aspergera?

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć m.in. o nadwrażliwości sensorycznej, która bywa obserwowana u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak i u dzieci w szeroko pojętej normie. Nie jest to wystarczający objaw wskazujący na konkretną diagnozę. Warto jednak o zauważonych przez Panią symptomach powiedzieć osobą zajmującym się diagnozą Pani syna.
Z tego co Pani napisała, to podjęła Pani odpowiednie kroki i Pani syn jest pod kontrolą specjalistów, którzy najlepiej ocenią jego trudności. Rozumiem, że przedłużające się oczekiwanie na postawienie rozpoznania jest trudne, ale proszę pamiętać, ze dokładne przebadanie chłopca ma duże znaczenie.
Gdyby miała Pani jakieś wątpliwości zachęcam do kontaktu
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Te symptomy mogą świadczyć o problemach z integracją sensoryczną czego często doświadczają dzieci z ADHD i autyzmem. Konieczna jest diagnoza w tym kierunku i rozpoczęcie terapii.