Czy można stosować inne leki na nerwicę żołądka?

Mam nerwice żołądka każdy minimalny stres wywołuje u mnie ból żołądka, biegunki, lub zaparcia, ciężkość na żołądku, drgawki, zimne poty, do tego towarzyszący ból głowy, lęk niewyjaśniony, brak apetytu. Oczywiście wybieram się do psychiatry Obecnie przyjmuje Velenctine 75mg 2 rano Sulpiryd 50mg 1-1 Pragiola 150mg 1-1-1 Niestety po tych lekach przytyłam 7,5kg w miesiąc Czy są jakieś inne leki uspokajające żołądek? Abym po nich nie tyła. Bardzo proszę o pomoc i poradę jakich leków mogę spróbować, aby uspokoić nerwice żołądka
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Witam Panią,

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

(nerwicowych) jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu nerwowego

lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe, wtedy doraźnie stosuje się

środki farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń lękowych,

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób

wyleczenia choroby.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/