Ataki agresji u 11-latka

Mam 11 letniego syna.Od zawsze przejawial ataki agresji i jesli jakos w domu sobie z tym moglam poradzic to przez lata w szkole byl problem.Syn, kiedy spotyka jakis problem,reaguje agresja. Najczesciej bije jakies dziecko ale zdarzylo sie tez ze zranil nauczyciela.Gdy agresja opada a inni maja mu to za zle,kladzie sie i nie odzywa sie do nikogo. Potrafi lezec tak nawet ponad godzine,chociaz dretwieja mu nogi,to lezy w jednej pozycji.Gdyby ktos chcial go podniesc jest jeszcze bardziej agresywny.
ponad rok temu

Zachęcam do rodzinnej wizyty w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej lub innym ośrodku, gdzie można skorzystać z terapii rodzin. Praca z dzieckiem z problemem agresji często skupia się zarówno na nauczeniu młodego człowieka radzenia sobie z impulsami i swoja emocjonalnością, frustracją itp jak i pomaga rodzicom znaleźć się w tej sytuacji, uczy nowych sposobów reagowania, zachowania spokoju, konsekwencji. Pozwoli tez przyjrzeć się temu skąd bierze się agresja, jakie są rodzinne wzorce itp.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę nie czekać i skonsultować Pani Syna z psychologiem dziecięcym i z neuropsychologiem.

Zyczę wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej