Dlaczego dziecko miewa koszmary?

Nasz Synek 7 lat budzi sie w nocy najczesciej po1- 2 godz.snu i dziwnie sie zachowuje.Trwa to juz ok.2 lata!Sa tygodnie ze nic sie nie dzieje.Ale przychodzi taki czas ze potrafi kilka nocy z rzedu lub pare razy w tyg. obudzic sie z placzem,biega po domu,mowi ze sie boi,krzyczy "boze co to jest"?biegnie przed siebie,siada -wali w podloge rekoma,jest przerazony,czesto nie daje sie przytulic,nie reaguje ma nasza chec pomocy.Zdarza sie ze przerazliwie boi sie tego co widzi.Macha rekami jakby chcial to przegonic.Bywa agresywny.Choc teraz z wiekiem jest to mniej nasilone.Czasem po takim ataku od razu zasypia,czasem jeszcze kolejna godzine wybudza sie ze snu i jest niespokojny.Raczej juz wtedy sie nie "zrywa". Na codzien jest wesolym fajnym dzieckiem ..Rano nic nie pamieta. Zauwazylam tez ze najczesciej te koszmary ma podczas infekcji. Co robic?

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani, by skonsultować opisane przez Panią symptomy w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.
Synek we śnie (prawdopodobnie) odzwierciedla te zdarzenia, które miały miejsce w ciągu dnia.

Z przesłaniem wszystkiego pięknego dla Pani i Synka w Nowym Roku,
irena.mielnik.madej@gmail.com