Koszmary senne u 6-tygodniowego dziecka

czy jest to możliwe,ze moje 6tygodniowe dziecko ma koszmary senne? Jeśli nie to co moze byc powodem Jego naglego ataku placzu podczas snu,gdy jest najedzony ma sucho i "na oko" nic Go nie boli? a jak podchodze do lozeczka On spi,wystarczy poglaskac Go po glowie i momentalnie sie uspokaja...doslownie tak to wyglada jakby Mu sie cos strasznego snilo.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podobne objawy może również powodować atak kolki. Mózg tak małego dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, aby było ono w stanie przeżywać koszmary senne, choć należy wziąć pod uwagę fakt, że na noworodkach i niemowlętach nie przeprowadzono tak dokładnych badań jak u ludzi dorosłych.