Czy wybudzać 6-tygodniowe dziecka na karmienie?

Witam . Mam pytanie co do mojego 6 tygodniowego syna. Karmie piersia.Maly w dzien nie chce spać spi po 0,5-1h i budzi sie i tylko jedzenie go uspokaja. A w nocy to inna historia. Jak dziś zasnal mi po 21 to musialam go budzic bo spal do 1 w nocy. To normalne? Boje sie ze zacznie tracic na wadze. Czy mam go budzic czy czekać az sam się zacznie domagac? I mam pytanie czy jak dziecko puszcza baczki to strasznie sie pręży i placze. Pomaga mu trzymanie nozek w górze a nawet takie spanie. Czy może tal spac np z położoną poduszka pod nóżki czy raczej nie? Prosze o poradę

Spać z położoną poduszką - nie.
Może Pani go układać na brzuszku w dzień.
Odnośnie wybudzania 6 tyg niemowlaka - nie robiłabym dłuższych przerw niż 4-5h w nocy, zwłaszcza jeżeli chce Pani utrzymać laktację. Można nakarmić dziecko przez sen, nie wybudzając go zbytnio.