Gromadzenie gazów w brzuchu u miesięcznego dziecka

Moja coreczka ma miesiac i tydzien-karmiona piersią- w dzien po zjedzeniu odbija sie jej i ladnie potem spi,w nocy natomiast podczas jedzenia zasypia i mimo ze chodze z nia kilka minut nie odbija jej sie potem podczas snu prze i prostuje nozki zeby pierdnac ale nie zawsze jej sie uda i to prezenie i dzwieki wydawane podczas tego parcia trwa nawet kilkanascie minut nie placze przy tym ale meczy sie zeby wydac gazy, czy to z powodu tego ze jej sie nie odbija i gromadza jej sie w brzuszku gazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem gromadzenia powietrza w przewodzie pokarmowym. Proszę postarać się zatem nie kłaść dziecka spać do czasu, kiedy się jej nie odbije po wieczornym posiłku. Powinno to przynieść oczekiwane efekty. Jeśli nie, proszę skonsultować się ze specjalistą pediatrą.