Mąż mnie o wszystko obwinia - co powinnam zrobić?

Mam 27 lat i dwójkę wspaniałych dzieci. Trzy lata temu wzięłam ślub i od tamtej pory słyszę od męża, że ja go zmusiłam to tego ślubu i że złapałam go na dziecko. Bardzo kocham męża, ale on mi tak dokucza, wyzywa mnie, a do tego mówi, że to wszystko przeze mnie i że to wszystko moja wina. Naprawdę się staram, ale tak dłużej nie mogę, już nie mam sił, straszne rzeczy mi do głowy przychodzą, ale w tym całym bałaganie moje dzieciaczki mnie trzymają. Proszę o poradę.

Witam!

Pani jest tak samo ważna w związku jak Pani mąż i ma Pani takie same prawa. Podstawową rzeczą, której może Pani oczekiwać od męża, jest szacunek. Z Pani listu wynika, że mąż rozładowuje swoje frustracje na Pani. Wyzwiska i poniżanie to przemoc psychiczna. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy, ponieważ Pani samopoczucie jest coraz gorsze. Może Pani odzyskać radość życia i cieszyć się macierzyństwem. Przede wszystkim dlatego warto skorzystać z pomocy odpowiednich osób. Zachęcam do kontaktu z organizacjami pomagającym kobietom w podobnej do Pani sytuacji (Niebieska Linia, Centrum Praw Kobiet). W ten sposób będzie Pani mogła uzyskać dla siebie wsparcie, pomoc psychologiczną oraz prawną. Może w ten sposób znajdzie Pani nowe możliwości rozwiązania swoich problemów i poprawę swojej sytuacji.

Pozdrawiam