Gdzie leczyć alkoholika i furiata?

Mąż od 10 lat zaczął spożywać alkohol. Na początku było to np. 1 piwo, a z biegiem czasu coraz więcej, obecnie 8 piw to minimum. Czasami dochodzi do furii, gdzie ma wściekłe oczy, rozbija wszystko w domu, niszczy jedzenie, naczynia twierdząc, że to on na to pracuje, choć wszyscy pracujemy. Znęca się nade mną i dziećmi wyzywając nas - nie do powtórzenia. Po 2-3 dniach mu przechodzi, ale uraz pozostaje. Niszczy wówczas samochody przebijając koła, rowery, wygania nas z domu - niestety to wszystko niszczenie naszej psychiki. Gdzie można go leczyć? Początkowym objawem zbliżającej się furii jest to, że przestaje spożywać jakiekolwiek posiłki.

Witam!
Nadużywanie alkoholu zwykle powoduje zmiany w psychice osoby pijącej. Z tego powodu cierpią także najbliższe osoby. Jednak spożywanie alkoholu nie tłumaczy zachowania męża.
Warto, żeby Pani wraz z dziećmi skorzystała z pomocy psychologicznej dla ofiar przemocy domowej. Może Pani każdorazowo przy takiej awanturze zgłaszać sprawę na policję. Przypadek męża może Pani zgłosić do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdzie uzyska Pani szczegółowe informacje na temat skierowania męża na leczenie odwykowe oraz pozna swoje prawa i możliwości reagowania.
Zachęcam do skorzystania z pomocy organizacji oraz ośrodków państwowych, gdzie zostanie Pani udzielona bezpłatna pomoc psychologiczna i wsparcie. Dla dzieci ta sytuacja również jest trudna, dlatego je także należałoby otoczyć opieką specjalisty.

Pozdrawiam